• Sista onsdagsseglingen

I onsdags seglades den sista onsdagsseglingen för säsongen i Trosa. Resultaten är väl ibte så mycket att skriva om, för de ser ut precis som vanligt. Hans Lundén och Janne ”Limpan” Lindmark segrade förståss med sin Albin 78 före Jose Paavola, First 35s5 och Rejo Blomqvist, Beason 31.
Janne Lindmarks sambo Ann-Sofie Hjärn var dagen till ära med och hade som så ofta en kamera med sig, vilket resulterade i ett stort antal bilder från seglingen. Så klicka här >>> för att följa Hasse och Limpans omsdagssegling.

Det här inlägget postades i Kappsegling, Sörmland, Trosa Båtklubb och har märkts med etiketterna . Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.